خدمات به پژوهشگران

اولين مرحله در ارائه خدمات در حيطه پژوهشهاي پزشكي ارائه مشاوره موثر در زمينه انتخاب حيطه هاي به روز و مورد سوال پژوهش است . بدين وسيله شانس پذيرش مقالاتي كه از اين تحقيقات بدست مي آيند بدليل به روز بودن بسيار بيشتر خواهد بود . اديب ويرا در كنار شماست تا  بهترين ، مرتبط ترين و به روز ترين سوالات پژوهشي را به منظور زمينه سازي طراحي پژوهش در حيطه تخصصي به شما ارائه كند . تيم حرفه اي ما با احاطه و جستجو در منابع معتبر و موتورهاي جستجو گر و با تكيه بر دانش آكادميك خود بهترين سوالات پژوهشي ( Research questions )  را به شما پيشنهاد مي كنند .

بدنبال تعيين سوال پژوهشي به روز، مرحله مهم بعدي در پژوهشهاي علمي، طراحي مطالعه است . تيم حرفه اي ما با سالها تجربه در طراحي پژوهشي و با احاطه به ضروريات و ضوابط پژوهشي وزارت بهداشت و دانشگاههاي علوم پزشكي كشور  جهت طراحي مطالعات شما در كنار شماست . بهره گيري از حمايت حرفه اي موجب صرف زمان كمتر و شانس بيشتر پذيرفته شدن طرحهاي شما در شوراهاي تائيد پرپوزال ها مي شود .
بهره گيري از حمايت حرفه اي باعث لحاظ كردن ظرايف مورد نياز طراحي از ابتدا خواهد شد . با طراحي صحيح استاندارد هاي جهاني انجام مطالعاتي مانند كارآزمائي هاي باليني ، مطالعات كوهورت ، مورد شاهدي ..... در مراحل اوليه لحاظ شده لذا احتمال اينكه مقالات نهايي  در پيچ و خم هاي داوري دچار مشكل شوند به حداقل ممكن خواهد رسيد و شانس چاپ مقالات منبعث از اين طراحيها  افزايش خواهد يافت .

بدنبال طراحي صحيح مطالعه نوشتن استاندارد پروپزالهاي  پژ‍وهشي جهت ارائه به مراجع ذيصلاح در مراكز دانشگاهي و تحقيقاتي يكي ديگر از اصول اساسي مي باشد . بهره گيري از تجربيات متخصصان  ما كه سابقه  سالها طراحي و بررسي  پروپوزالهاي پژ‍وهشي جهت مراكز معتبر كشوري را دارند منجر به تهيه پروپوزالهاي خواهد شد كه بدون مشكل در شوراهاي تائيد پروپوزال تصويب شده و منجر به  حذف زمان  و هزينه كمتر خواهد شد . اشراف به ضوابط مصوب وزارت بهداشت در نوشتن پروپوزالهاي پ‍‍ژوهشي از اصول اساسي جهت تهيه پروپوزال استاندارد است . اديب ويرا مفتخر است  كه در مجموعه متخصصان اين موسسه همكارمشغول به كار مي باشند كه ضوابط  و مقررات را در كنار اصول علمي نوشتن پروپوزال هاي پ‍ژوهشي لحاظ  نموده  از ايجاد مشكلات بعدي جهت محققان جلوگيري خواهند نمود .

ورود داده ها ( data entering)   به فرمت قابل آناليز بهمراه آناليز آماري داده هاي مطالعات از اصول اساسي تجزيه و تحليل يافته هاي پژوهشي  است . بسياري از مقالات بدليل آناليز آماري اشتباه و استفاده نامناسب از تست هاي مرتبط در روند داوري و بررسي در دفاتر مجلات  دچار مشكل مي شوند بهمين دليل اديب ويرا با فراهم نمودن تيم حرفه اي آگاه به data entery  و آناليز آماري در كنار شماست تا در حداقل زمان ممكن و بالاترين  كارايي تحليل يافته هاي مطالعات شما صورت پذيرد . بدينصورت شانس چاپ مقاله از نتايج منتج از اين يافته ها بطور محسوسي افزايش مي يابد .

ديگر مشكل پژوهشگران پزشكي بخصوص مبتديان، عدم آگاهي كافي نسبت به نقش قسمت ها ي مختلف يك مقاله استاندارد است. مطا لبي كه بايستي در قسمت مقدمه آورده شود بعضا" در ساير قسمتها آورده مي شود، خلط مبحث در قسمتهاي متد و نتايج ايجاد مي شود كه منجر به  سر در گمي خواننده (از جمله داوران ) مي گردد. در قسمت بحث مقاله مطالبي عنوان مي گردد كه بايستي در مقدمه آورده شود. تمامي اين مشكلات در كنار يكديگر منجر به ايجاد مقاله هايي مي گردد كه از رواني و شيوايي لازم بر خوردار نيستند و حتي در صورت داشتن محتواي علمي لازم بدليل آنكه خوانندگان  بين المللي قادر به درك اهميت آن محتوي نخواهند شد قابليت پذيرش در ژورنالهاي معتبر را نخواهد داشت.
"اديب ويرا" افتخار دارد كه با بهره وري از متخصصان اين حيطه كه آموزش آكادميك و تجربه لازم را طي ساليان كسب كرده اند در نوشتن وراهنمايي چگونگي نوشتن در كنار شما باشند.
تيم حرفه اي ما با تعامل دو طرفه و كمك به شما توان شما را در نوشتن افزايش داده و با اصلاح اشتباهات شانس پذيرش مقاله را افزايش ميدهند، ضمن آنكه به ظرايف لازم جهت عدم ارتكاب اعمال خلاف اخلاق نشر احاطه كامل دارند.

يكي از معضلات كليه پژوهشگران پزشكي در كشورهايي كه زبان مادري آنها انگليسي نيست نوشتن مقاله به زبان صحيح وعلمي پزشكي است. متاسفانه همين كمبود منجر به انجام كارهايي خلاف اخلاق پزشكي و نشر و سرقت ادبي  (plagiarism) شده است . به منظور كمك به پژوهشگران ايراني در نوشتن مقالات پزشكي،  اديب ويرا تيم كاملا حرفه اي و پر سابقه در حيطه ويرايش مقالات را سازماندهي نموده است. بهره گيري از تجربيات و توانمندي اين تيم به شما كمك ميكند تا در ويرايش مقالات اصول علمي و نگارشي منطبق با استانداردهاي ژورنالهاي معتبر دنيا لحاظ گردد. بدين طربق يكي از معضلات ديگر در مقابل چاپ مقالات از ميان خواهد رفت.

تمامي مراحل طراحي، انجام، آناليز و نوشتن مقاله بدون انتخاب ژورنال مناسب و بدون رعايت كردن استانداردهاي منحصر بفرد هر ژورنال هرگز كامل نخواهد شد.  بسياري از مقالاتي كه استانداردهاي قبلي را رعايت نموده اند بدليل انتخاب ژورنال نامناسب رد پذيرش مي شوند. انتخاب ژورنال عملي حرفه اي است كه فقط با اشراف كامل به دنياي ژورناليزم پزشكي امكان پذير است. اديب ويرا با شماست در انتخاب مناسب ترين ژورنال بر اساس محتوا و كيفيت مطالعه انجام گرفته توسط شما.

كار شما بعنوان پژوهشگر پزشكي با ثبت مقاله در دفتر مجلات پايان نيافته است. بلكه از اين به بعد مراحل ديگري را نيز پيش رو داريد كه مهمترين آنها پيگيري مراحل داوري، پاسخگويي به آنها، مراحل ويراستاري در دفتر مجله، تاييد نهايي و نهايتا" چاپ مقاله است. اين مراحل يكي از مراحل وقت گير و  پر دردسر  در روند چاپ مقالات پزشكي است كه اغلب اوقات با وقت ضيق پژوهشگران در تضاد است. در اين مرحله نيز ما با شمائيم و به نمايندگي از شما مراحل چاپ مقاله را تا انتها پيگيري خواهيم كرد. صرف وقت و انرژي كمتر، كمترين دستاورد اين همكاري براي شماست هر چند که پاسخگويي حرفه اي به سوالات مسئولين مجلات تخصص ماست كه بهره گيري از آن مهمترين مزيت همكاري با ما براي شماست.